Випускний в дитячому садку «Прощай, садок»

...

Сценарій випускного в дитячому саду «Прощавай, садок» для дітей 6-7 років. Свято проводиться в садку або в іншому просторому приміщенні. Ведучі - Фея та Мара. Гості свята - батьки, бабусі і дідусі. Фея разом з хлопцями намагаються напоумити Мару.

Діти, виходять в зал з піснею «Вчать у школі» і сідають на свої місця.

Потвора (виходить з укриття, звертаючись до глядачів): Вчать, вчать, мучать, а не вчать! Не так сидиш, не так говориш, не так ходиш - все не так! Дістали мене в цій вашій школі-Бролі! Там не учители, а справжні мучителі! Такі сумки (вони портфелями називаються) змушують носити, жах! І вставати рано потрібно - тупотіти до школи!

Фея (сміється): Ай-яй-яй, Мара, ти болотна! Лінива ти і нетрудолюбівая! Діти ходять до школи за знаннями, а не просто так. А ти, як завжди, не стараєшся, а тільки голосити про труднощі.

Потвора: Це я щось не намагаюся, та я зараз так старатися буду (надуває щоки і напружується). Ось як я стараюся.

(Діти і Фея сміються.)

Потвора: Ах, смієтеся. Зараз і я посміюся над вами (пробігає навколо дітей, корчить пики, пробігає колом Феї).

Фея: Ой! Щось закрутила вона мене! Треба скористатися чарівною паличкою! А де ж моя паличка?

Потвора: А ось ваша паличка, мадам! Зараз я махну цією паличкою-ковирялочкой, і сама стану Феєю, а ти - Марою.

(Махає паличкою і вимовляє смішне заклинання. У цю мить Фея та Мара як би міняються. У подобі Феї тепер знаходиться Мара і каже її словами і жестами. А Мара говорить словами і жестами Феї).

Фея: Ось це так! Ешкін-матрешкін! Так я зірка! Вся блищу, як лампочка! Ну що, детішечкі, зараз я вас навчу розуму розуму!

Потвора: Ой-ой! Яка я огидна! Фу (підходить тихенько до дітей)! Ребятки, Мара зачарувала мене, і тепер я виглядаю, як вона. Але це не я! Я можу довести вам!

Гра «Шкідливі поради».

Фея: Слухайте, детішечкі, мої святкує:
- Коль образив ти дівчисько, а вона тобі кулак, ти розстав-ка ноги ширше і показуй ось так (розставляє ноги ширше, спідницю засукує між них, відстовбурчують вуха і висовує язик).
- Якщо раптом прийшов ти в гості зі своєю сім'єю дружною, то вітатися з усіма навіть і не потрібно!
- За обідом жуй і чавкай, залазь руками в рот, ось тоді зрозуміє господиня, що був смачний бутерброд!
- Коль дають по бутерброду, ти намагайся більше взяти, говори: сім'я і в кризу треба татові допомагати!
- У туалеті теж можна за собою не змивати, є на це ж господиня, їй потім і прибирати!

Потвора: Хлопці, ви чули, які погані поради дає вам ця несправжня Фея. Справжня Фея краще з вами пограє в корисну гру.

Гра «Допоможи мамі».
Викликаються для участі двоє батьків і двоє дітей. Батьки виконують ролі малюків, яких діти повинні за обмежений час одягнути на прогулянку, використовуючи підручні, заздалегідь підготовлені речі.

Фея: Фу! Ну і насмішили ви мене! У вас не дітлахи, а клоуни ряджені вийшли! Ха-ха!

Потвора: Неправда! Хлопці впоралися із завданням успішно! Молодці! А зараз ми ще покажемо батькам, що знаємо, що потрібно брати з собою в школу!

Гра «Збери свій портфель».
Перед дітьми на столах лежать різні предмети. За хвилину потрібно зібрати в портфелі все, що необхідно в школі.

Фея: Все одно вас ніхто до школи не візьме! Ви не вмієте з труднощами справлятися! От у мене є таке складне-пресложное завдання! Я сама, Мара, (ой проговорилася) не змогла виконати його.

Гра «Найкрасивіша Аленушка».
Для гри вибираються хлопчики і тата. Їм фарбують губи червоною помадою і на голову одягають хусточки. Чи не посміхнувшись і не сміючись, вони повинні, дивлячись на себе в люстерко, сказати 5 разів: я найкрасивіша у світі Аленушка.

Потвора: Ай да стійкі у нас хлопчики й тата! Молодці!

Фея: Хіба це стійкі? Ось, хто зараз мене витримає, той і стійкий. Фея, підібравши свої спідниці, зі словами: ой, матусі, стрибає до одного з тат на руки.

Потвора: Ви подивіться, що вона витворяє! Хіба справжня Фея на таке здатна? Діти, давайте дружно голосно скажімо заклинання, яке знову поміняє нас місцями. І я знову стану Феєю і допоможу вам підготуватися до школи.

(Діти разом з Марою вимовляють заклинання. Паличка опиняється в руках у Мари, вона нею махає. Фея та Мара стають кожна сама собою).

Фея (справжнє): Ура! Я знову Фея! Без вас мами, тата і хлопці я б так і залишилася навіки в образі Мари! Дітлахи, настав час сказати слова подяки нашим батькам, бабусям і дідусям, вихователям та працівникам саду за їх спільна праця вихователів, за допомогу вам, малюкам.

(Діти говорять слова подяки, читають вірші).

Потвора: Ой, довели до сліз мене (сякається голосно у свою спідницю)! Розхвилювалася! Мені здається, що я добрішими стала. Вибачте мене хлопці і візьміть з собою в школу! Я навіть можу на колінах просити вибачення

(Встає на коліна, підходить до Феї, ридає їй у спідницю і сякається)

Фея: Давайте пробачимо її, хлопці? Я обіцяю навчити її хорошим манерам, а потім вже можна і в школу їй збиратися!

Діти відповідають.

Фея та Мара прощаються. Діти співають пісню «Прощай, садок».

 

...