Тости на весілля. Весільні тости

...

Як казали у древньому Вавилоні: взявся за груди - говори що-небудь. Взявся за чарку - кажи тост. Ось моє побажання: «Нехай повік не розлучаються двоє люблячих сердець, в солодкій вірності зростуться, як того хотів творець». З законним шлюбом вас!

Дорогі молодята! Я почну свій тост словами великого іспанця Сервантеса: «При мені одну і ту ж комедію закидали камінням в Мадриді і обсипали квітами в Толедо, хай же не бентежить вас перша невдача». Вип'ємо ж за вашу стійкість перед можливими маленькими і великими невдачами в вашого спільного життя. Ніколи не шкодуйте про минуле, не бійтеся майбутнього і завжди радійте справжньому!

Бажаю парі молодий дожити до весілля золотого в здоров'ї і вірності, в любові і ніжності. І, розділяючи радості і горе, завжди бути один для одного відданим другом. І нехай союз щасливий, вірний буде завжди для нас прикладом. Гірко!

Середньовічний китайський мудрець Чень Цзіжу писав: «У того, хто завжди стверджує, що він правий, серце зачерствіло, а дух розм'як». Пропоную підняти келихи за те, щоб серця наших молодих були завжди м'якими, а дух - твердим. Тоді вони завжди знайдуть шлях до сімейного згоди і благополуччя.

Трьох мандрівників в дорозі застала ніч, і вони вирішили попроситися переночувати в перший-ліпший будинок. Постукали, їм відкрив хазяїн і запитав:
- Ви хто?
- Здоров'я, Любов і Багатство. Впустіть нас, господар, переночувати.
- На жаль, у мене є тільки одне вільне місце. Піду пораджуся з рідними, кого з вас впустити. Хвора мати сказала: «Впусти Здоров'я». Молоденька дочка попросила впустити Любов, а дружина - Багатство. Сперечалися довго, і подорожні, втомившись чекати, пішли шукати ночівлі далі. Друзі! Так вип'ємо за те, щоб у вашому домі завжди було місце для Здоров'я, Любові і Багатства!

Книга подружжя складається з двох частин: поезії - медового місяця і прози - всієї решти життя. Як ви розумієте, перша частина дуже тонка, друга - товста. І це, зауважте, точно відповідає жіночим габаритах: наречена - тонка, дружина, самі розумієте, не дуже. Тому пропоную другу частину книги розділити на не стільки частин і кожну з них зробити медової. Нехай не тільки перший місяць, а всі роки шлюбу будуть солодкими і приємними, як це вино в наших келихах!

У шлюбу бувають різні визначення. Одні кажуть, що це зобов'язання подружжя перед собою і суспільством любити один одного, піклуватися один про одного. Інші, що це один медовий місяць, що складається з квітів і любові, а потім довгі роки безбарвного існування. Треті скажуть, що шлюб - це подарунок долі, своєрідний захист від жорстокості нашого світу. Четверті, що краще добре застрелитися, ніж погано одружитися. І найцікавіше, що всі будуть праві, тому що все залежить від самих молодих людей, їх таланту, розуму і серця. Так побажаємо ж нашим нареченим шлюбу в найкращому його розумінні!

Німецький філософ ХVIII ст. Георг Крістоф Ліхтенберг говорив: «Одна з головних переваг шлюбу полягає в тому, що неприємних гостей можна направити до своєї дружини». Дорогий наречений! По-перше, хочу тебе запевнити, що це далеко не головна перевага шлюбу. По-друге, пропоную випити за те, щоб до вас у будинок часто приходили гості, але тільки такі, яких тобі не хотілося б направляти до своєї дружини!

Скіфський мудрець Анахарсіс говорив: «Виноград приносить три грона: перша - задоволення, друга - сп'яніння, третя - неприємності». Дорогі молоді! Нехай завжди вашій родині дістаються такі великі перші грона, що з другої ви змогли б проковтнути тільки кілька ягід, а на третю не залишалося б ні сил, ні бажання!

До Вольтеру прийшов юнак, щоб отримати пораду: чи варто йому одружитися. Великий філософ сказав йому:
- Одружуватися чи не одружуватися - вирішуй сам. Але пам'ятай, як би ти не надійшов, ти про це будеш шкодувати! Наші молоді вирішили одружитися. І правильно зробили! Тепер їхнє завдання: так побудувати своє спільне життя, щоб утерти ніс самому Вольтеру. Побажаємо молодим щасливого сімейного життя.

 

...