Тости кавказа

...

У горах є прекрасний спосіб зберегти вік. Ті дні, які проводяться з гостями, в рахунок не беруться. Пропоную тост за вас, дорогі гості, за вашу душевну щедрість, бо ви сьогодні, самі того не знаючи, продовжили мені життя!

В одній старовинній кавказької пісеньці співається: «позаминулому роки я в П'ятигорську жілся і на сірчаних водах я раз десять мився. Гулим-джан, Гулим-джан, знаю свою справу, кахетинське вино п'ємо і гуляємо сміливо ». Вип'ємо за зазначений напрямок і за наш щасливий відпочинок в П'ятигорську!

Чому горяни п'ють з рогу? Будь-якому кубку, будь-якому кришталевого витонченості вони воліють ріг буйвола. Найдорожчого металу не пошкодують, щоб одягнути заповітний ріг в ошатну мереживну карбування та найтоншу, як з волоса виткану, ланцюжок. Ріг місткий, суперечці немає. Але не тому йому віддають перевагу вміють веселитися життєрадісні горяни, а тому, що налите в ріг вино треба випити обов'язково - на стіл ріг не поставиш, на потім вино не залишиш! - Хай не ріг, нехай буде звичайна гуртка, але щоб налите було випито кожним і кожен раз за здоров'я!

Цей тост за гарний звичай: що можна випити сьогодні, не відкладай на завтра!

Така річ, як нужда, є нашим шостим почуттям, здатним затьмарювати всі інші.
За те, щоб нас завжди цілком задовольняли всього п'ять інших почуттів!

Пройшов слух, ніби в одному ущелині один мисливець застрелив величезного тигра, і ось всі мисливці побігли в цей щасливий ущелині. А тим часом перший мисливець в іншому місці вбив великого ведмедя. Ватага мисливців кинулася туди, а мисливець-майстер в третьому ущелині вистежив запеклого барса ...
Хто ж, питається, справжній мисливець? Той, хто шукає здобич сам, або ті, хто бігає за ним слідом?
Так вип'ємо ж за те, щоб завжди йти своїм шляхом і бути справжнім мисливцем!

Одному королю подарували коня. Той звернувся до своїх радників:
- Де знадобиться мені цей чудо-скакун?
- На війні з ворогами нашої держави, - сказав хтось.
- Ні, - марнотратив головою монарх.
- Для кінських ристалищ, - спробував вгадати інший радник.
- Ні, - коротко відрізав король.
- Але для чого ж тоді? - Здивовано запитали придворні.
- Цей кінь стане в нагоді тому, у якого поганий сусід, щоб поскакати від нього скоріше і подалі.
У народі кажуть: не купи будинок, а купи сусіда.
Вип'ємо ж за наших добрих сусідів!

Побраталися людина і ведмідь. Людина покликав Топтигіна в гості і задав на його честь бенкет. А прощаючись, поцілував клишоногого і попросив дружину зробити те ж саме. Але дружина плюнула і сказала сердито:
- Чи не терплю смердючих гостей!
Незабаром чоловік провідав ведмедя. Вирішивши на зворотному шляху нарубати дров, він взяв з собою сокиру. Ведмедик ласкаво зустрів гостя, а потім став наполегливо просити його:
- Вдар мене сокирою по голові!
Людина довго відмовлявся: хіба можна?! Але господар барлоги наполіг на своєму. Що робити? Гість вхопив клишоногого обухом по голові і неабияк поранив його. Місяць по тому друзі зустрілися знову. Голова у ведмедя встигла зажити, і він сказав людині:
- Ось бачиш, брате: рана від сокири зажила, але не зажило серце, поранене мовою твоєї дружини. Мовою можна не тільки поранити, але і вбити.
Будемо ж обережно поводитися з цим небезпечним зброєю!

Під гнітом життєвих негараздів зібрався якось вішатися один мужик. Hу, як годиться - намилив мотузку, встав на стілець, просунув голову в петлю. Тут раптом згадав - у холодильнику пляшка горілки коштує! «Гаразд, - думає, - Стаканчик пропущу, на останок». За похмурими думками і спогадами випиває всю пляшку, і нетвердою ходою йде до кімнати. Знову на стілець, голову в петлю: - Стоп, а чого це я? Адже життя налагоджується!
Так вип'ємо ж, щоб життя налагоджувалося.

- Ким ти хочеш стати, Гогі, коли виростеш? - Запитав малюка гість.
- Хочу стати бізнесменом, як тато, - відповів Гоги. - Вчора він водив мене в контору, і мені дуже сподобалося, як він там працює і проводить час.
- І як же ти будеш працювати?
- Вранці поїду з контору, сяду за стіл, закурю довгу сигарету, почну говорити, що у мене страшенно багато справ і що після обіду треба буде приступати. Потім після обіду піду з другом-бізнесменом в ресторан і буду їсти і пити, потім повернуся в контору і буду всіх лаяти, що нічого не роблять. Потім поїду додому і, страшно втомлений, ляжу на диван і буду дивитися телевізор. Так вип'ємо ж за дітей - наше майбутнє!

Далеко в горах, на самому піку висоти жив був древній-древній горець. Був він настільки древнім, що покоління змінювали інші покоління, а він все жив і жив. Секрет того був один: у нього були прекрасні і поступливі дружини. Вах!

Так вип'ємо ж за те, щоб і нас життя не відвела стороною від тієї єдиної, завдяки якій ми зможемо зберегти свої нерви, бути вічно молодими і жити нескінченно довго!

 

...