Сценарій дня народження дитини «Острів скарбів»

...

Сценарій можна використовувати для проведення дня народження дитини віком 8-12 років. Основна тема свята «Пірати» - персонажі роману «Острів скарбів». Важливо, щоб у грі брало участь якомога більше дітей-однолітків. Виконавців ролей Сільвера, Папугу, Чорного Пса і Привида підбирають заздалегідь, підготувавши для них костюми.

Оформлення
У кімнаті на шторах прикріплюють намальовану пальму. Поруч з нею ставлять стілець для Папуги і Сільвера. На стінах кімнати і на меблях наклеюють папірці з зображенням прапорів, пляшок, мішечків з грошима, кинджалів і т. д. - із зворотного боку це шматки карти. Над кімнатної дверима вішають мотузяну драбину.

Прихід гостей
Гостей зустрічають Чорний Пес і Папуга. Вони пропонують гостям стати піратами і відправитися шукати скарб. Але для цього треба пройти посвяту у Сільвера, який чекає гостей, сидячи в кутку кімнати. Щоб пробратися до нього, гості повинні довести, що вони годяться для життя пірата. Для цього їм потрібно пройти деякі випробування:
- Знайти в темряві схованку: гостя ставлять перед стільцем, на якому лежить якийсь предмет, відходять на кілька кроків від стільця, потім гостю зав'язують очі, просять його повернутися навколо себе, знову підійти до стільця і ​​спробувати взяти предмет;
- Пройти між рифами: гостю зав'язують очі, після чого він повинен пройти між пляшками так, щоб жодна з них не впала;
- Пройти по «болоту»: за допомогою двох аркушів паперу, що не ступаючи на підлогу, дістатися до Сільвера.

Чорний Пес допомагає дітям виконувати випробування.

Посвячення в пірати
Кожному гостю Сільвер задає жартівливі питання. Ті, хто правильно відповість на запитання, присвячуються папугу в пірати: їм надягають бандану на голову, малюють фломастером бороду і вуса або «фінгал» під оком. Потім всі йдуть шукати карту.

Запитання гостям:
Чи може пінгвін назвати себе птахом? (Не може, адже він не вміє говорити)
Якою рукою потрібно розмішувати чай? (Розмішувати чай потрібно ложкою)
Що не можна з'їсти, але можна приготувати? (Уроки)
На яке питання неможливо відповісти «так»? (Ви спите?)
Що станеться з зеленим м'ячем, якщо він впаде в Червоне море? (Він намокне)
На яке дерево під час дощу сідає ворона? (На мокре)
Яким гребенем не можна розчісуватися? (Півнячим)
Що можна бачити з закритими очима? (Сни)
З якого посуду нічого не можна з'їсти? (З порожній)
Яке колесо не крутиться у машини, коли вона їде? (Запасне)
За чим ми вечеряємо? (За столом)
Як довго можна йти в ліс? (Ще не дійдеш до середини - далі йдеш з лісу)

Пошуки карти
Карту складають зі шматків, які заховані в кімнаті. Деякі фрагменти порожні, на деяких намальовані підказки, які вказують, куди потрібно йти далі. Коли карта склеєна, всі йдуть видобувати скарби. Сільвер і Папуга проводять дітей по квартирі і повертаються з ними в кімнату.

Зустріч з Примарою
Перед дітьми стоїть великий пагорб, поруч з яким сидить одягнений у простирадло Привид. Сільвер пояснює, що це одна з жартів Флінта, потім запитує в Примари, чи можна піратам забрати скарби. Привид відповідає, що над скарбами висить прокляття Флінта, тому отримати їх можуть лише сміливі, спритні і веселі джентльмени удачі.

Для доказу сміливості треба розбити 5 яєць про лоб, одне з яєць - сире (бере участь 5 осіб). Для доказу винахідливості треба зобразити рекламу коробки з-під торта, ручки з закінчилися стрижнем, одноногою Барбі, ізжеваной жуйки. Для доказу веселості пірати повинні придумати танець маленьких телят, лошат, слонів, заспівати пісню «Калинка-малинка» так, як її б заспівали горяни Кавказу, цигани з табору, індіанці племені мумба-юмба.

Наприкінці Привид повідомляє, що всі умови Флінта виконані, крім одного: скарби необхідно викупити. Привид підкликає 3-5 добровольців і повідомляє кожному на вухо, що буде викупом (мішок з мільйоном доларів, карета, кілограм цукерок і т. д.). Обраний людина повинна мімікою і жестами показати іншим, що це таке. Коли всі вгадано, Привид віддає піратам скарби (цукерки, шоколадні медалі і т. д.). Потім всі відправляються до шинку на піратську пиятику.

 

...