Оригінальні весільні тости

...

Французький тост. В одному окрузі мер, що не мав щодо сучасної молоді особливих ілюзій, закінчив свою вітальну промову при реєстрації шлюбу так:
- Анрі, я не кажу тобі: «Зроби свою дружину щасливою», я просто бажаю, щоб ти не дуже її розчарував. Вип'ємо за мудру стриманість скрізь і у всьому!

У ХVIII в. німецький філософ Георг Крістоф Ліхтенберг писав: «Буває стан (принаймні, у мене не дуже рідкісне), коли присутність і відсутність коханої людини однаково важко винести, в усякому разі, в його присутності не відчуваєш того задоволення, якого можна було б очікувати, страждаючи від його відсутності ». Пропоную тост за те, щоб у наших молодят таке «стан» бувало набагато рідше, ніж у відомого філософа, а ще краще, якщо його взагалі ніколи не буде!

Американський педагог Фелікс Адлер говорив: «Сім'я - це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека всього великого людського суспільства». Так вип'ємо ж за сім'ї, які зміцнюють громадську безпеку!

Італійський письменник ХIХ в. Карло Біні писав: «Одні сльози дано радості, інші - горю. Перші освіжають, другі джгут ». Давайте ж вип'ємо за те, щоб у довгого спільного життя наших молодят накапало море перших сліз і наперсток - друге!

Дорогі молодята! Дивлюся зараз на вас - і радіє серце вашої любові. З таким ставленням один до одного бажаю вам пройти поруч все ваше життя. І не впускайте у свої відносини злий порадницю ревнощі. Адже як не судіть, ревнощі потворна,
Її каліцтв неможливо скрасити вам.
Навпаки, ніж любов дорожче нам,
Тим більше пляма її нам брудно.
Щастя вам, дорогі! Гірко!

У природі погода буває різною: і ясною, і похмурої, трапляються бурі, урагани. Як ясна, так і погана погода сприяє посівам, але якщо дощ чи вітер вчасно не вгамуються, вони стають руйнівними. Пропоную підняти келихи за те, щоб сварки і негода в сімейному кліматі молодят ніколи не були руйнівними. Нехай буде більше сонячних днів у вашій родині!

Дорогі молодята! Ваші обручки - це багатозначна і славна емблема. По-перше, вони є символом вірності: кільця наочно показують всім, що серце людини належить дружині або чоловіку. По-друге, кільця круглі, тобто у них немає ні початку, ні кінця, а значить, вони символізують вічність. По-третє, обручки - золоті, а золото відноситься до металів, до яких не пристає бруд. Отже, кільця символізують любов і вірність, чистоту і вічність. Так нехай же ваша любов буде вірна і чиста, і ваші кільця назавжди закріплять ваше подружнє згоду. Схрестимо келихи і вип'ємо!

Сьогодні ми із задоволенням спостерігаємо тут прекрасну пару, яка вирушає в спільне подорож по життю і, як заведено, святкує цю подію. Кажуть, з милим рай і в курені. Це означає, що чашу з самим гірким напоєм можна підсолодити любов'ю. Давайте ж вип'ємо за те, щоб союз, укладений вами, був союзом любові, розуму, радості і взаємну допомогу на важкій життєвій стезі, щоб кожен з вас не бачив свого щастя без щастя іншого і дякував хвилину, коли життя звело вас разом. За ваше безхмарне сьогодення і щасливе майбутнє!

Дорогі молоді! Відомий гуморист Козьма Прутков казав: «Обручка - є перша ланка в ланцюзі подружнього життя». Великий англієць Бернард Шоу також стверджував: «Обручка - символ рабства». Але той же англієць зрештою визнав: «Одружуватися нерозумно, не одружуватися - ще дурніший». Тому, дорогі, давайте вип'ємо за вас, за нову сім'ю, за те, що ви сьогодні по дурості скоїли мудрий вчинок у житті!

Слово «шлюб» вживається в двох значеннях: як подружні відносини і як продукція поганої якості. На жаль, нерідко другий зміст вторгається в перший. Але якщо подружні відносини засновані на любові, то немає ніякого сумніву, що шлюб не має шлюбу. Так давайте ж побажаємо нашим нареченим на довгі роки спільного життя зберегти це єдино потужне підставу сімейного щастя і, як наслідок, - небракованний шлюб!

 

...