Сценарій дитячого дня народження «Два роки - велика дата!»

...

Сценарій розрахований на проведення дня народження малюка в колі рідних і близьких. Свято проводиться для гостей, які прийшли привітати малюка на його друге день народження!

Якщо перший день народження багато батьків не відзначають унаслідок малого віку дитини та її неосмисленого поведінки, то другий день народження варто того, щоб скликати гостей і влаштувати невелике бенкет. Не дивлячись на те, що дитина ще не зможе взяти участь у конкурсах, він як особистість усвідомлює свою значимість, а також відчує атмосферу тепла і турботи про нього.

З ранку, коли дитина ще спить, необхідно прикрасити його кімнату або куточок. Заздалегідь потрібно придбати повітряні кулі і прив'язати їх по всій кімнаті до меблів. Найяскравіший і найкрасивіший (краще у вигляді тварин або інших цікавих форм) прикріпити до того місця, де дитина зможе дістати його. Варто також подбати про те, щоб мотузочок у повітряної кульки була довгою, щоб у разі якщо куля підніметься до стелі, ваш скарб зміг його дістати.

Розбудити малюка також можна незвичайним чином. Ласкаво взявши дитину на руки проспівати пісеньку:
Потягушки-потянушкі,
Хто тут дрімає на подушці?
Хто так солодко спить у ліжечку?
Чиї тут маленькі п'яти?
Хто тут солоденький прокинувся?
Хто так мило потягнувся?
Чеше хто свої очі?
І кому сьогодні два?
І кого так любить мама?
І хто найкращий у світі самий?
Ось чий нині день народження!
Отримуй-ка привітання!

А ось саме приміщення, де буде проходити бенкет краще прикрасити разом з дитиною. Яскраві гірлянди, серпантин, вітальні листівки. Можна зробити плакат із зображенням дитини в найважливіші його моменти життя - встав на ніжки, посміхнувся, виліз зуб і т. д.

Гостей краще запрошувати в той момент, коли дитина вже поспав в обід, щоб не порушувати його розпорядок дня.

Коли прибули гості, першим що може привернути увагу малюка і доставити йому задоволення - це сценка з лялькового театру. Для цього можна підготувати ширму або просто накрити прасувальну дошку покривалом. В якості провідної може виступати мама, а дитини в цей час нехай тримає на колінах бабуся чи дідусь. Близькі родичі будуть керувати іграшковими тваринами.

Сценка - ляльковий спектакль «2 роки - велика дата!». На прикладі ім'я Маша (за бажанням можна вставити як ім'я хлопчика, так і дівчинки). Обов'язково заздалегідь варто подбати про іграшки, якщо їх немає - зробити самостійно або купити.

Ведуча (одночасно виконує роль Сонечка):
У махають день рожденья,
Приймай же привітання!
Сонце рано адже встає,
Дивиться - зайченя йде.
Ти куди поспішаєш, Косий?
І куди біжиш босий?

Заїнька:
Я на свято поспішаю,
Спізнитися зараз боюся!
До Марійці мене покликали
Станцювати в красивому залі!
Щоб сильною бути і спритною -
Маші подарую морквину!

Ведуча в цей час бере зайчика і морквину і підносить дари іменинниці (імениннику).

Ведуча:
Хто нявкає за віконцем?
Ой, та до нас крокує Кішка!

Кішка:
Мяу - мяу, я ж Кішка!
У дар несу тобі чобітки!
Щоб за багато-багато років,
Маша обійшла б весь світ!

Ведуча дарує кішку і чобітки (альтернатива - носочки) імениннику.

Ведуча:
Ой, дивіться, дива -
До нас йде сама Лисиця!

Лисиця:
Я - Лисиця - шахрайка
Маші подарую обновку,
Щоб красунею була,
І здоровою росла!

Ведуча передає лисичку і одяг (костюмчики, платьішкі, штанці) імениннику.

Ведуча:
Хто ж до нас йде сюди?
Це ж, Мишко, панове!

Ведмедик:
Клишоногий, місцями Ведмедик,
Подарую Машутка книжку!
Хай читає і гортає!
Нехай малюнки вивчає!

Ведуча підносить дари від Ведмедики імениннику.

Ведуча:
До нас ще йде Барбос!
Що ж песик нам приніс?

Песик:
Я - веселий пес Барбос!
Я веселощів вам приніс!
Танцювати хочу зараз,
Маша, ну-ка швидко в танок!

Включається улюблена музика дитини, гості танцюють разом з винуватцем торжества.

Після танців можна приступати до застілля. Варто приготувати не тільки салати для гостей, але і щось особливе для малюка, то, що він особливо любить і їсть із задоволенням. Під час застілля можна провести забавні конкурси.

Конкурс «Мамина любов»
Кажуть, що материнське серце не обдуриш. Звичайно, вона дізнається свій скарб на будь-якої фотографії. А от чи зможуть гості з стопок фотографій вибрати саме іменинника?

Конкурс «Гості як ваги»
Іменинника передають з рук в руки і називають його орієнтовний вагу. Хто буде ближче всіх за значенням, тому дістається жартівливий приз.

Конкурс «Гурмани»
На баночки з дитячим харчуванням (яблучне, сливове, м'ясне чи інше інше пюре) наклеюють паперові етикетки таким чином, щоб склад пюре не був видний. Гості пробують по ложечці і визначають з чого зроблено харчування. На завершення конкурсу зривають наклеєні етикетки і виявляють переможця.

Конкурс «Політ сосок»
Придбати заздалегідь кілька дитячих сосок. Вибираються учасники, стають біля зазначеної лінії і плюють соску якнайдалі. Нехай і малюк приєднується до дорослих. Напевно, даний конкурс змусить чимало повеселитися іменинника.

Конкурс «Пророцтво»
У красиво оформлену пляшечку гості пишуть своє уявлення малюка через 10 років. Завдання батьків - зберегти пляшечку. У означений термін - чергове день народження розкрити послання і перевірити чи збулося пророцтво!
І найголовніше в кожному дитячому святі - це увага до дитини. Нехай гості не забувають цілувати, обіймати і вітати малюка, адже це його свято!

 

...